Go To Meetup

Software Testing Challenges in Term of Social Life

Tarih: Tuesday, January 24, 2017

Düzenleyen: TestHive

Yer: ThoughtWorks Istanbul

Bu etkinlikte Saha Bilgi Teknolojilerinden Tunc Kavaklioglu arkadasimiz bizlere yazilim testi yazan kisilerin karsilastigi zorluklari ve bu zorluklarla nasil basa ciktiklarini anlatacak.

Günümüzde pek çok yazılım ekibi, markete çıkış baskısından dolayı çevik metodolojiler kullanmaya başladı. Bu durum testler üzerindeki baskıyı ise oldukça arttırdı. Testçiler regresyon testleri içerisinde boğulup kalırken, değişen platforma özel testler veya ürünün kullanılacağı alanların testini planlamak için vakit ayıramaz duruma geldiler. Tüm bu durumları çözebilmek ve kaçış planlarını hazırlamak için… Testi tasarlarken nasıl bir gözlük takmak gerektiğine hatta testi koşarken nasıl bir düşünce yapısı izlemeliyiz konularına değinilmeye çalışılacak.

Son dönem verileri ile sunulan fikirler desteklenip, test planlarınızı geliştirmek için Tunc arkadasimiz tarafindan sizler ile paylasilacak. Umarım projelerde kalite konusunda hep birlikte daha ileri gidebilecek bir beyin fırtınası yakalarız. Kaliteyi planlamak testçinin, kaliteye sahip çıkmak herkesin görevidir.

Go To Meetup